Başkandan

1987’de kurulan MFD, temel amacı ülkemizde fotoğraf sanatının öğrenilmesini, yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamak, fotoğraf sanatçıları arasında yakınlaşma ve dayanışma oluşturmak, kültür ve sanat ortamını geliştirmek olan, Çukurova’nın verimli kültür ve sanat ortamında büyüyüp kök salan 30 yıllık bir sivil toplum kuruluşudur.

Aralarında ülkemizin önde gelen fotoğraf sanatçılarının da yer aldığı yüzleri aşan üyesiyle MFD, kurulduğu günden bu yana Mersin’de fotoğrafın yaygınlaşması ve üretiminin artması, yeni fotoğraf ve sinema sanatçılarının yetişmesi, fotoğraf ve sinemanın gereken saygınlığı kazanması için çaba göstermektedir.

Ulusal ve uluslararası festival ve yarışmalarda yer alan MFD, çeşitli eğitim ve öğretim kurumları, yerli, yabancı fotoğraf dernekleri ve pek çok kültür kurumu ile işbirliği yapmaktadır indianpharmall.com. Fotoğraf yarışmalarını seçici kurul üyesi vererek ve danışmanlık yaparak desteklemektedir.

Derneğimiz TFSF(Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) kurucu üyesidir.

Bizler, 16. Dönem Yönetim Kurulu olarak, derneğimizi sıcak bir ortama dönüştürmek, her üyemize ulaşmak, bilimsel seviyeli eğitimler ile saygınlığımızı arttırmak, demokratik sağduyulu yönetim anlayışımız, açık şeffaf ve çözümcü yönetim sistemimizle sizlere hizmet etmek için varız.

İlkemiz, “ Fotoğraf için Eğitim, Bilgi, İlham ve Fırsat”

Saygılarımla

 

Seyfi ARSLAN

Mersin Fotoğraf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı